GÜNLÜK YAPILABİLECEK ETKİNLİKLER

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Akdeniz havzasındaki denize en yakın ve en yüksek Olimpos (Tahtalı) zirvesinden yapacağınız yamaç paraşütü ile, dünyanın en yüksek irtifalı (2.365m den deniz seviyesine) ve uzun (9 km) atlayışını yapmış olacaksınız.

Enlem 36°30’27” N
Boylam 30°25’40” E

TELEFERİK

Farklı bir seçenek olarak, dünyanın ikinci uzun teleferiği ile dağın zirvesine ulaşıp, Antalya’dan Finike’ye kadar görülebilen manzarada kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

ENDEMİK TUR

Dünyanın değişik ülkelerinden izlemeye gelinen ve nadir bulunan, endemik bitki, kelebek ve kuş türlerine Olimpos Beydağları Milli Parkında bulunan köyümüzde rastlayabilirsiniz.

LİKYA YOLU VE ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜ

Doğa yürüyüşçüsü iseniz, Beycik Köyü, Sunday Times tarafından dünyanın en güzel 10 yürüyüş yolundan biri seçilen Likya Yolu ve Olimpos zirve yürüyüşü güzergahında. Ayrıca otel çevresinde ve köyde, sarkıtlı mağaraya, gizli şelaleye veya antik korsan şehri Laodikeia’ya vb. ulaşan birçok yürüyüş yolu var.

DAĞ BİSİKLETİ VE MOTOSİKLET TURU

Otel çevresinde ve bölgede Kemer Belediyesi tarafından belirlenmiş ve haritalanmış, uluslararası dağ bisikleti ve motosiklet yarışlarının düzenlendiği heyecan verici ve zorlu güzergahlarda turlar yapabilirsiniz.

DALIŞ

Dalmak isterseniz çevrede değişik dalış merkezleri var. Kanolarla üç adalarda veya çevredeki koylarda gezebilirsiniz.

TARİH

Tarihe meraklı iseniz, otele farklı mesafelerde birçok antik şehir ziyaretinize hazır. Fıstık çamları arasında saklı, çevredeki tek kumlu plaja sahip Phaselis, Olimpos, binlerce yıldır yanan ve olimpiyat ateşinin ilk çıkış noktası olduğu söylenen Chimaera (Yanartaş), Arykanda, Rhodiapolis, bunlardan sadece birkaçı.

YAYLA TURU

Macera, safari turu isterseniz, sedir ormanları arasından yaylaya çıkıp, antik Roma köprüsü altından akan nehirde serinleyebilirsiniz. Bu yolculuğunuzda dinler öncesinden kalan çok ilginç mezarlığı ziyaret edebilirsiniz.

KANYON TURU

Göynük kanyonunda yüzerek ve yüreyerek maceralı bir gezi yapabilirsiniz.

TEKNE TURU

Ayrıca Çıralı, Kemer ya da Adrasan çıkışlı tekne gezisi yapma imkanı bulunmakta.

KEYİF VE YOGA

Dilerseniz, otelin geniş bahçesinde bulunan deniz manzaralı havuz başında güneşlenip kitabınızı okuyabilir, sessiz bir ortamda yoga ya da meditasyon yapabilirsiniz.

DENİZ

Deniz keyfi yaşamak isterseniz, doğal koruma altında, vahşi yapılaşmanın olmadığı, dünyanın sayılı doğal plajlarından Çıralı sahili, Phaselis, Tekirova ve Adrasan plajları 20-30 dakika mesafede.